Skill Mixed Doubles Skill Doubles Juniors Singles Juniors Doubles Skill Singles
Date: March 23 -26   •   Deadline: March 18, 5:00pm
                             DRAW  

Boy's U12 - Open- Round 1

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Andrew Leng Thomas Ysrael 03/24/2016 05:30 pm RNTC 6 - 3 7 - 5 - 1 - 0
Dakota Gibson Jacob Jackson 03/26/2016 03:00 pm RNTC 6 - 1 - - 1 - 0 Ret (ill)
                             DRAW  

Boy's U12 - Open- Round 2

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Andrew Leng Jacob Jackson 03/25/2016 12:00 pm RNTC - - - 0 - 0 Def (ns)
Thomas Ysrael Dakota Gibson 03/25/2016 12:00 pm RNTC 8 - 6 6 - 3 - 1 - 0
                             DRAW  

Boy's U12 - Open- Round 3

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Andrew Leng Dakota Gibson 03/26/2016 12:00 pm RNTC 6 - 0 6 - 2 - 1 - 0
Jacob Jackson Thomas Ysrael 03/26/2016 12:00 pm RNTC - - - 0 - 0 Def (ns)
                             DRAW  

Boy's U14 - Open- Northeast

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Seung Jin Paik Dakota Gibson 03/24/2016 08:00 am RNTC 6 - 1 6 - 3 - 1 - 0
Kian Malakooti Sean Lee 03/24/2016 08:00 am RNTC - - - 0 - 0 Wo (ill)
Jimin Woo Ken Song 03/24/2016 08:00 am RNTC 4 - 6 2 - 6 - 0 - 1
Robert Schorr Seung Jin Paik 03/24/2016 02:30 pm RNTC 6 - 0 6 - 0 - 1 - 0
Sean Lee Ken Song 03/24/2016 02:30 pm RNTC 2 - 6 0 - 6 - 0 - 1
Robert Schorr Ken Song 03/26/2016 10:30 am RNTC 6 - 0 6 - 4 - 1 - 0
Winner: Robert Schorr (Boy's U14)
                             DRAW  

Boy's U14 - Open- Northeast-Semi-Losers

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Seung Jin Paik Sean Lee 03/26/2016 10:30 am RNTC 6 - 4 3 - 6 0 - 10 0 - 1
Winner: Sean Lee (Boy's U14)
                             DRAW  

Boy's U14 - Open- Northwest

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Kian Malakooti Jimin Woo 03/24/2016 02:30 pm RNTC - - - 0 - 0 Wo (ill)
Dakota Gibson Jimin Woo 03/25/2016 09:00 am RNTC 0 - 6 2 - 6 - 0 - 1
Winner: Jimin Woo (Boy's U14)
                             DRAW  

Boy's U14 - Open- Northwest-Semi-Losers

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Kian Malakooti 03/25/2016 09:00 am RNTC 0 - 0
Winner: Kian Malakooti (Boy's U14)
                             DRAW  

Girl's U14 - Open- Northeast

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Malika Miyawaki Maria Gregoire 03/24/2016 09:30 am RNTC 6 - 3 6 - 2 - 1 - 0
Kaia Malakooti Joycelyn Tenai 03/24/2016 09:30 am RNTC 4 - 6 1 - 6 - 0 - 1
Asia Raulerson Alexia Brown 03/24/2016 05:30 pm RNTC 6 - 0 6 - 4 - 1 - 0
Alyssa Merletti Conatsu Kaga 03/24/2016 05:30 pm RNTC 0 - 6 0 - 6 - 0 - 1
Malika Miyawaki Joycelyn Tenai 03/25/2016 05:30 pm RNTC 6 - 1 6 - 0 - 1 - 0
Asia Raulerson Conatsu Kaga 03/25/2016 05:30 pm RNTC 3 - 6 1 - 6 - 0 - 1
Malika Miyawaki Conatsu Kaga 03/26/2016 01:30 pm RNTC 4 - 6 6 - 2 9 - 11 0 - 1
Winner: Conatsu Kaga (Girl's U14)
                             DRAW  

Girl's U14 - Open- Northeast-Semi-Losers

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Joycelyn Tenai Asia Raulerson 03/26/2016 01:30 pm RNTC 0 - 6 0 - 6 - 0 - 1
Winner: Asia Raulerson (Girl's U14)
                             DRAW  

Girl's U14 - Open- Northwest

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Maria Gregoire Kaia Malakooti 03/25/2016 05:30 am RNTC 6 - 2 7 - 5 - 1 - 0
Alexia Brown Alyssa Merletti 03/25/2016 04:00 pm RNTC 6 - 4 6 - 1 - 1 - 0
Maria Gregoire Alexia Brown 03/26/2016 09:00 am RNTC 6 - 1 7 - 5 - 1 - 0
Winner: Maria Gregoire (Girl's U14)
                             DRAW  

Girl's U14 - Open- Northwest-Semi-Losers

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Kaia Malakooti Alyssa Merletti 03/26/2016 09:30 am RNTC 4 - 6 6 - 7 - 0 - 1
Winner: Alyssa Merletti (Girl's U14)
                             DRAW  

Boy's U16

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Kian Malakooti Gabriel Tan 03/24/2016 11:00 am RNTC - - - 0 - 0 Wo (ill)
Shane Schnabel James Hourican 03/25/2016 09:00 am RNTC 6 - 4 6 - 4 - 1 - 0
Tyler Talai Camden Camacho 03/25/2016 09:00 am RNTC 1 - 6 0 - 6 - 0 - 1
Mason Caldwell Gabriel Tan 03/25/2016 12:00 pm RNTC 6 - 3 6 - 1 - 1 - 0 Semifinal Round
Shane Schnabel Camden Camacho 03/25/2016 12:00 pm RNTC 0 - 6 2 - 6 - 0 - 1 Semifinal Round
Mason Caldwell Camden Camacho 03/26/2016 12:00 pm RNTC 6 - 3 6 - 2 - 1 - 0 Final Round
Winner: Mason Caldwell (Boy's U16)
                             DRAW  

Girl's U16 - Open- Round 1

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Victoria Smith Tara Usita-lee 03/24/2016 12:30 pm RNTC 0 - 6 0 - 6 - 0 - 1
Winner: Tara Usita-lee
                             DRAW  

Girl's U16 - Open- Round 2

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Joycelyn Tenai Victoria Smith 03/25/2016 10:30 pm RNTC 2 - 6 1 - 6 - 0 - 1
Winner: Victoria Smith
                             DRAW  

Girl's U16 - Open- Round 3

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Tara Usita-lee Joycelyn Tenai 03/26/2016 10:30 am RNTC 6 - 0 6 - 1 - 1 - 0
Winner: Tara Usita-lee

Overall Winner: Tara Usita-Lee (Girl's U16)
                             DRAW  

Boy's U18

Team 1 Team 2 Date Time Court Set 1 Set 2 Set 3 Win Comments
Sydney Gadsden Shane Schnabel 03/24/2016 04:00 pm RNTC 6 - 0 6 - 0 - 1 - 0
Giordan Kho Tyler Talai 03/24/2016 11:00 am RNTC - - - 0 - 0 Def (ns)
James Hourican Gabriel Tan 03/24/2016 04:00 pm RNTC 3 - 6 6 - 7 - 0 - 1
Camden Camacho Mason Caldwell 03/24/2016 04:00 pm RNTC 1 - 6 5 - 7 - 0 - 1
Sydney Gadsden Tyler Talai 03/25/2016 04:00 pm RNTC - - - 0 - 0 Semifinal Round
Gabriel Tan Mason Caldwell 03/25/2016 04:00 pm RNTC - - - 0 - 0 Semifinal Round
Sydney Gadsden Mason Caldwell 03/26/2016 04:00 pm RNTC 1 - 4 - - 0 - 1 Final Round
Winner: Mason Caldwell (Boy's U18)